Nem volt anno pénzünk leburkoltatni, ill. tisztában voltam vele, hogy egy vagyonba kerülne, ha szakembereket hívok ki ehhez a feladathoz. Azután kaptam egy ismerőstől maradék fel nem használt laminált padlólapot, amit a függőleges lépcsőfokokra volt elegendő. Azután vettem még pár darab csomaggal. Fokonként kiszabtam a lépcső vízszintes elemeit is. Ehhez először egy tekercs papírt vettem elő szabásmintának, amiből kivágtam a falapok alá ragasztott lépésálló zöld lapokat. Utána ezek lettek a falapok kiszabásánál a szabásminták. Olyan laminált lapot választottam, amelyik összeillesztve is egy homogén falapnak látszik. Így, első ránézésre valóban úgy tűnik, mint ha egy egész falapból lenne kiszabva. A lépcsőfokok elején mindenhol kb. 1cm-rel hosszabbra hagytam, hogy a lépéshez a fokok mélysége nagyobb legyen. Ahhoz, hogy ezek idővel le ne törjenek, alulról egy szintén 1cm L alakú falécet ragasztottam alá, hogy alátámassza ezt a kis részt is. Egy asztalos volt nálunk más ügyben és nem akarta elhinni, hogy én készítettem el az egészet nő létemre. Ennél nagyobb bókot nem is kaphattam volna.
Amikor még a beton lépcsőt lefestettem, hogy ne poroljon.
Azután következett a függőleges oldalak beburkolása, kapott, maradék lambériával.
Sajnos nem volt elég a kapott alapanyag, így a vízszintes részre már magam vettem 3 dobozzal. Igaz, nem volt ugyan az a szín, ill. márka, de egymásba olvadnak. Sőt, nekem még így jobban is tetszik, hogy van egy kis árnyalati különbség.
Amikor már minden elem kivágva a helyére került, alatta pedig a szigetelő, kopogásálló.
Ragasztva lettek a betonhoz. A szigetelő és a falapok is. Ahány lépcsőfok, az mind más és már méret, forma, ív. Ezért, előzőleg papír sablonokat szabtam ki.
A végeredmény, mikor már a lépcsőn van szőnyeg, és kész a művem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése